23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda

Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

Güzellik, özellikle biz kadınlar için çok önemli kriterler arasında yer almaktadır. Hangi ortama girersek girelim hep parlayalım, gözler bizim üzerimizde olsun isteriz. Fakat giydiğimiz giysiler bize şıklık katmalı ve buna göre kıyafet seçiminde bulunmalıyız. İşte bu nedenle bugün hangi vücut tipine göre nasıl giyinmeliyiz, bu ve buna benzer soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Armut Şekli Vücut Tipi

Armut Şekli Vücut tipi içerisinde bulunan dünya üzerinde çok fazla kadın bulunmaktadır.  Armut sekli vücut tipine sahip olan kişilerin belleri ince olduğu için dar kıyafetler giyebilirler. Ayrıca bu vücut tipinde kalçalar ön planda olduğu için kalçalarını gizlemek isteyenler aşağıya doğru genişleyen etek modellerini kullanabilirler.

Ters Üçgen Vücut Tipi

Ters üçgen vücut tipi ise genellikle geniş omuzlara ince ve uzun bacak ve kalçalara sahiptirler. Düşük bel pantolonlar ve uçuş uçuş etekler bu vücut tipine sahip kişileri son derece şık hissettirecektir.

Dikdörtgen Vücut Sekli Tipi

Dikdörtgen Vücut tipine sahip olan kişilerin genellikle vücut ölçüleri birbirine çok yakındır. Yani omuz ölçüsüyle kalça ölçüsü oldukça birbirlerine yakındırlar. Bu vücut tipine yakışacak kıyafetler arasından ilki kolsuz ya da yarım kollu bluzlardır. Ayrıca göbeği açık bluzlar bu vücut tipine sahip kişilerin bellerini de ince gösterecektir.

Kum Saati Şekli Vücut Tipi

Bu vücut şekli sahip olan kişilerin 90 60 90 vücut ölçüleri bulunmaktadır. Bel oyuntusu oldukça belirgindir. Bu nedenle de kum saati vücut şekli içerisinde  olan kişiler üzerine oturacak kıyafetler tercih ederek, nefes kesebilirler.

Elma Şekli Vücut Tipi

Bu vücut şekline sahip olan kişiler, hem ince omuzlara hem de geniş kalçalara sahiptirler. Bu nedenle vücudunu sarmayacak ve kusurları kapatacak şekilde giyindiklerinde daha zayıf bir görüntü elde edebilirler.

Benzer Yazilar

Erkekler İle Sohbet Etmenin İncelikleri

Editor

Bu Yaz Moda Olacak 10 Mayo Trendi

Editor

Doğru Giyinmek İsteyen Erkekler Buraya!

Editor

Erkek Mendili Nasıl Katlanır?

Editor

Erkek Sonbahar Kış Kokuları Yeni

Erkek Moda

Metroseksüel Erkek Derken..!

Ahmet DOĞDU