Image default
Erkek Moda

Vücut Tipine Göre Giyinme Tüyoları

Güzellik, özellikle biz kadınlar için çok önemli kriterler arasında yer almaktadır. Hangi ortama girersek girelim hep parlayalım, gözler bizim üzerimizde olsun isteriz. Fakat giydiğimiz giysiler bize şıklık katmalı ve buna göre kıyafet seçiminde bulunmalıyız. İşte bu nedenle bugün hangi vücut tipine göre nasıl giyinmeliyiz, bu ve buna benzer soruların cevaplarını bulmaya çalışacağız.

Armut Şekli Vücut Tipi

Armut Şekli Vücut tipi içerisinde bulunan dünya üzerinde çok fazla kadın bulunmaktadır.  Armut sekli vücut tipine sahip olan kişilerin belleri ince olduğu için dar kıyafetler giyebilirler. Ayrıca bu vücut tipinde kalçalar ön planda olduğu için kalçalarını gizlemek isteyenler aşağıya doğru genişleyen etek modellerini kullanabilirler.

Ters Üçgen Vücut Tipi

Ters üçgen vücut tipi ise genellikle geniş omuzlara ince ve uzun bacak ve kalçalara sahiptirler. Düşük bel pantolonlar ve uçuş uçuş etekler bu vücut tipine sahip kişileri son derece şık hissettirecektir.

Dikdörtgen Vücut Sekli Tipi

Dikdörtgen Vücut tipine sahip olan kişilerin genellikle vücut ölçüleri birbirine çok yakındır. Yani omuz ölçüsüyle kalça ölçüsü oldukça birbirlerine yakındırlar. Bu vücut tipine yakışacak kıyafetler arasından ilki kolsuz ya da yarım kollu bluzlardır. Ayrıca göbeği açık bluzlar bu vücut tipine sahip kişilerin bellerini de ince gösterecektir.

Kum Saati Şekli Vücut Tipi

Bu vücut şekli sahip olan kişilerin 90 60 90 vücut ölçüleri bulunmaktadır. Bel oyuntusu oldukça belirgindir. Bu nedenle de kum saati vücut şekli içerisinde  olan kişiler üzerine oturacak kıyafetler tercih ederek, nefes kesebilirler.

Elma Şekli Vücut Tipi

Bu vücut şekline sahip olan kişiler, hem ince omuzlara hem de geniş kalçalara sahiptirler. Bu nedenle vücudunu sarmayacak ve kusurları kapatacak şekilde giyindiklerinde daha zayıf bir görüntü elde edebilirler.

Benzer Yazilar

Yeni Sezon Slim Fit Erkek Gömlek Modelleri

Ahmet DOĞDU

Doğru Favori Kesimi Düşünüyorsanız?

Ahmet DOĞDU

Erkekte Dövme İçin İdeal Yer Neresidir?

Takım elbiseler için cep mendili

Ahmet DOĞDU

Erkekleri Daha Seksi Gösteren Aksesuarlar

Erkek Saat Modellerine Derin Bir Bakış

Ahmet DOĞDU