Image default
Erkek Moda

Vücut Yapınıza Göre Giyim Önerileri

sokak-modasi

İnsanlar beğenilerine ve isteklerine göre kıyafet giyim tarzı belirlese de bu seçimlerini belirleyen saç rengi, göz rengi, ten rengi gibi faktörlerin yanında vücut yapısı da önemli bir etkendir. Vücut yapınıza göre giyim önerileri alarak bu tercihlerinizi en uygun şekilde yapacaksınız.

kilolu-erkekler-nasıl-giyinmeli

 

Vücut yapınıza göre giyim önerileri açıklamalarına başlarken ilk olarak uzun boylular için önerilere değineceğiz. Uzun boylular boyuna çizgili kıyafetler tercih etmemeli. Sivri burun ayakkabı da tercih etmemesi gereken uzun boylular, kruvaze takım tercihi ile doğru tercih yapmış olacaklar. Günlük kıyafet olarak pötikareli ve tüvit çekeler uygun kombinasyonlar olacaktır. Ayrıca giydikleri gömleklerin yakaları da sivri olmamalıdır. Duble paça pantolon tercihi kullanması gereken uzun boylular üçlü kombinasyon tercihi ile de kıyafetlerini tamamlamış olacaklar. Kısa boylu erkekler ise boyuna çizgili kıyafet tercihleri yaparken düz ve koyu renk elbiselere yönelmeli. Kullanılan ceket bele oturmalı ve omuzlar da köşeli tasarım olmalıdır. Ayrıca ceketler 2 ya da 3 düğmeli şekilde tercih edilmelidir. Duble paçadan uzak dururken boyuna çizgili gömlek tercihi yapılmalıdır. İri yapılı erkekler de kıyafet seçerken boyuna çizgili ve koyu renk kıyafet tercih etmeliler. Ayrıca kalın kumaşlı giysilerden de kaçınmalılar. Kişinin tercihine göre de kemer veya askı tercihi doğru bir tercih olacaktır. Minyon tipli erkeklerin kıyafet tercihlerine değinecek olursak ilk olarak bele oturan tipte ceket giymeliler. Ayrıca ceketlerin kollarının uzun olmamasına da dikkat etmeliler. Tercih olarak dökümlü kazak ve gömlekler tercih edilmeli. Pantolonlar da dar paçalı kesimler tercih edilmelidir. Büyük desenli kravatlardan da uzak durulmalıdır.

vucut-tipine-gore-erkek

Vücut yapınıza göre giyim önerileri seçeneklerini öğrendiğinize göre kendinize en uygun kıyafet seçimini yaparak tarzınızı oluşturabilirsiniz.

Benzer Yazilar

DOCKERS® ALPHA KHAKI

Ahmet DOĞDU

Erkek Saatlerinde 2016 Modası

Ahmet DOĞDU

Network Outletten Brit Stili

Editor

Seiko Star Wars

Ahmet DOĞDU

Saatlerin Erkek Hayatlarındaki Yeri, En Yeni Saat Modeller

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Kadınlara Dair Tüyolar!

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz