Image default
Sportaküs

Yağ Yakımınızı Kolaylıkla Hızlandırabilir Ve Güçlü Kaslara Kolayca Sahip Olabilirsiniz

Yağ yakıcı kürler sporcuların yağ yakma sürecinde oluşturdukları çalışmalarla oluşan kasların ortaya çıkması sağlamak amacıyla hacim kazandırma sürecini kolaylaştırarak hızlandırmaktır. Antrenman öncesi ya da sonrası kullanılan bu kürler kullanım olarak dikkat edilmeli ve off günlerinde alınma ya da alınmama özelliğine dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılan antrenmanlarda elde edilmek istenilen performans gücüne de yansıyarak daha fazla verim elde edilmesini sağlamaktadır. İşte en çok tercih edilen yağ yakıcı kürler;

  • L-Karnitin kullanımı ile daha ileri seviyede bir hızla yağ yakımı elde etme şansını yakalayabilirsiniz. Bitkisel içerenleri sayesinde kompleks yapısında termonojik özelliğe sahip olup vücut metabolizma hızını arttıran Hardline Buner, protein sentezini arttıran B6 vitamini içerisnde barındırmaktadır.

  • Grenade Thermo Detonator ise metabolizmayı hızlandırıcı yeşil çay özlü içeriği ile anhidroz Kafein içeri dışında iştah kesici bir özelliğe sahiptir. İştah kesme özelliğini yerine getirirken enerji artışını da vücuda kazandırmaktadır.
  • VPX Throvex; kilo vermede zorlanan sporcuların kullandığı bir ürün olup tiroit bezlerinin daha hızlı çalışmasına yardımcı olmaktadır. Yeni nesil termojik içeriğe ve yüksek miktarda L-Tirozin içermektedir.

  • Tiromel; özellikle tiroit sorunlarından dolayı yağ yakım sürecinde yavaşlama yaşayan sporcuların tercihi olup, Clenbuterol ve Letrozol ile Efedrin kullanımlarıyla etkisi arttırılabilmektedir. Piramit bir uygulama söz konusu olup ilk hafta 1 tablet 25 mcg şeklinde kullanım söz konusuyken ikinci hafta 2 tablet 50 mcg şeklinde kullanılması gerekmektedir. Üçüncü hafta ise 3 tablet 75 mcg olarak kullanılıp 2 hafta süresince ara verilmesi gerekmektedir. Verilen ara sonrası tekrar aynı çizelgede bir programla uygulanabilmektedir.
  • Efedrin Hıdroklorur Oser; yağ yakıcı özelliği olması nedeniyle dopingciler tarafından tercih edilerek soğuk ya da sıcak tercihe göre kahve içerisine 1-2 ampul 50-100 mg şeklinde kırılarak idmandan önce 30 ya da 60 dakika öncesi tüketilmesi gerekmektedir. Akşamüzeri alınması önerilmeme sebebi ise tokluk ve dinçlik hissi etkisiyle uykuyu kaçırması özelliğine sahip olmasıdır. Belirtilen etki süresi ise 4 saattir.

Benzer Yazilar

5 Başlık Altında Neden Egzersiz Yapmalıyız?

Editor

Dünyanın En İlginç 3 Sporu

Ahmet DOĞDU

Elektronik Sporlar

Editor

Protein Tozunun Gerçek Etkisi

Editor

Boksta Bir İtalyan Efsanesi Roky Marciano (Rocco Marcegiano)

Ahmet DOĞDU

Kas Geliştirmede Yapılan 5 Hata

Ahmet DOĞDU