25.6 C
Istanbul, TR
Pazar, Haz 16, 2019
Erkek Sağlık

YAĞLI VE AKNELİ CİLTLER İÇİN TIRAŞ İPUÇLARI

Yağlı ve akneli bir cilt, tıraşta erkekler için zorlayıcı bir etken olabilir. Sivilceler oluşmaya başladığında tıraş esnasında problem yaşatan yağlı ciltler ile ilgili bir uzmandan yardım almanız şarttır. Sivilceli ciltlerde tıraş esnasında kanama olabilir. Bu da yüzünüzde izler oluşmasına ve rahatsız edici bir görünüme yol açar. Eğer siyah noktalar oluşursa gereken bakım ürünlerini kullanarak cildinizi daha sağlıklı bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Herkes daha sağlıklı, parlak ve daha genç görünümlü bir cilde sahip olmak ister.

 

Yağlı Ciltler İçin Tıraş Önerileri

Yaşlı ve akneli bir cildiniz varsa öncelikle ihtiyacınız olan cilt bakım rutininizi bilmeniz ve aksatmamanız gerekir. Doğru cilt bakımı cildinizi daha sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşturabilir. Tıraşınızı cildinize uygun ürünlerle yapmalı ve tıraş esnasında kullandığınız ürünleri daima temiz tutmalısınız.

Sivilceli Bir Cilde Sahibim, Ne Yapmalıyım?

Sivilceler sadece ergenlik döneminde değil yetişkinlik döneminde de görülebiliyor. Sivilceli bir cildiniz varsa hemen bir dermatoloğa danışmanız gerekecektir. Dermatolog tarafından önerilen cilt bakım rutininizi aksatmamanız gerekir.

Yağlı ve Akneli Cilt Nasıl Tıraş Edilir?

Yağlı ve akneli bir cilde sahipseniz tıraş esnasında bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Oluşabilecek hassasiyetlere karşı aşağıdaki adımları izlemeyi tercih edebilirsiniz.

İlk önce yüzünüzü ve boynunuzu yıkayın,

Ardından sakalınızı yumuşatacak uygulayın,

Yüz yıkama jeli ile tıraş öncesinde cildinizi temizleyebilirsiniz,

Cildinizdeki kir ve yağlardan arındıracak tıraş jellerinden yararlanın,

Cildinizi nazik hareketlerle tıraş edin,

Tıraşınız sona erince ılık suyla yüzünüzü iyice durulayın,

Ardından tıraş sonrası losyonunuzu uygulayın.

Tüm bu adımlarınızı dermatoloğunuza danışarak uygulamalısınız. Hekiminizin önerdiği ürünleri kullanmanız ve bakım rutininizi bu yönde oluşturmanız cildiniz için en doğrusu olacaktır.

Benzer Yazilar

Sperm Sayısını Artıran 8 Faydalı Yiyecek

Editor

Daha Yakışıklı Olmak için 10 Sağlıklı Alışkanlık

Erkek Sağlık

Spermleriniz Sağlıklı mı?

Editor

Kışın vazgeçilmezindeki afrodizyak etkisi

Erkek Sağlık

Sünnet Sırasında Penisini Kaybetti

Editor

Kalp Krizinde Alınacak Önlemler

Editor