Image default
Erkek Sağlık

Yağsız Bir Vücudun Hayalini Kuran Erkeklere 5 Öneri

Günümde yaşanan en çok sıkıntılardan biride kilo problemi… Bu problem yüzünden kişi ruhsal hatta hayatının bazı yerlerinde fiziksel sıkıntılar bile yaşayabiliyor. Erkeklerde bu problemden muzdariptir. Kızların kaslı veya zayıf erkeklerden hoşlanması ve göbekli erkeklerin geri plana atılması son birkaç sene de “Türk Kası” savunmasını ortaya çıkarmıştır. Bu problemin çok fazla yaşanmasının sebebi dışardan gıda tüketimi, asitli ve gazlı içeceklerin çok tüketilmesidir. Yağsız vücut için beslenme çok önemlidir. Özellikle vücudu ile sıkıntıları olan erkeklere öneriler şu şekildedir;

Hayatımızın Dengesi Uyku

En büyük sıkıntılarımızdan biri geç yatıp erken uyanmaktır. Nasıl biz uykusuz olduğumuzda çalışma isteğimiz olmuyorsa, vücudumuz da aynı şekilde sıkıntılar yaşamaktadır.

erkeklerde-yag-yakimi.jpg

Ne kadar vücudumuzu uykusuz ve yorgun bırakırsak, bedenimizin salgıladığı hormonlar da o kadar az ve düzensiz duruma gelir. Hatta kilo dışında başka sıkıntılara da yol açmış olursunuz. Hayatınızda bir uyku düzenini benimseyin; ben saat 11 de yatacağım diyorsanız kendinizi saat 7 veya 8 de kalkmaya programlayın. Vücudunuzun günlük en az 7 saat uykuya ihtiyacı vardır. Bana bir şey olmaz diyerek bu durumu ertelerseniz hayatınızda ciddi sıkıntılara yer açabilir.

Ne Kadar Çok Öğün, O Kadar Çok Enerji

Normalde bir diyetisyene gittiğinizde size en az yedi öğün verir. Bunlardan üç tanesi ana öğün, dört tanesi ara öğündür. Ana öğünlerinizde genelde bir parça et ve bir tabak sebze verir, salatayı her zaman serbest bırakır. Genelde erkekler arasında “neden otlayayım et yemek varken” diye bir düşünce sabittir. Ancak en büyük yanlıştır bu düşünce, belirli bir porsiyonda et yemek doğrudur ama doyana kadar et yemek sağlıksızdır. Özellikle kızarma türü et yiyorsanız. Yağsız bir hayatın kapılarını kendinize kapamışsınız demektir. Öğünlerinizde kesinlikle atlama yapmayın, yediğiniz yiyecekleri küçük lokmalarla ve çok çiğneyerek yemeye çalışın.

Erkeklerde Yağ Yakan Besinler Listesi

Hayatımızda bazı yiyecekler var ki yediğimiz besinleri hem daha iyi sindirmemizi hem de yağ yakımında çok ciddi yardımcı oluyor. Erkeklerde yağ yakan besinler listesi denince akla ilk gelen besinleri sizlerle paylaşalım. Bunlardan ilki yoğurt, yoğurdu özellikle gece yada spordan önce tercih etmelisiniz.

erkeklerde-yag-yakan-besinler.jpg

Kahve; günde bir fincan kahve mutlak içmelisiniz. Hem günlük enerjinizi verir hem de yağ yakımına yardımcı olur. Soda; günlük mutlaka tüketilmesi gereken diğer içecek. Günlük mineral ihtiyacınızı karşılayacağı için vazgeçilmeziniz olmalı. Kivi; eğer meyveleri çok seviyorsanız, 50 gr kivide 500 gr c vitamini mevcuttur.

Sporu Hayatınızın Bir Parçası Haline Getirin

Hayatımızdaki en büyük zarar yürüyüşten ve spordan kaçmaktır. En çok araba nüfusuna sahip ülkeyiz ve bazı insanlar neredeyse evin merdivenlerini bile arabayla çıkmayı düşünüyorlar.

hizli-yag-yakmak-icin-spor.jpg

Bu durum hayatınızın en büyük riskidir. Erkeklerde yağ yakımı, spor yaparak daha kolay hale gelir. Bir durak önce inin ve eve gidene kadar yürüyün, asansör yerine merdiveni tercih edin bunlar hayatınızın bir parçası olsun.

Stresi Kendinizden Uzak Tutun

Özellikle en çok erkeklerin yaşadığı bu durum, ciddi anlamda kilo almaya sebep oluyor. Ev geçindirmek, aldığınız sorumluluklar, borçlar derken çok ciddi bir yükün altında kalıyorlar. Bu durumu biraz olsun düzeltmek için kafanızı dağıtacak aktiviteler bulun, farklı insanlarla tanışıp yeni ortamlara girin, bazı günleri kendinize tatil ilan edin. Ama özellikle kendinize güvenin o işin altından kendi başınıza kalkabileceğinizi bilin.

Benzer Yazilar

G-noktası nedir?

Ahmet DOĞDU

Hem kadınları hem de erkekleri rahatsız eden durumlar ne?

Ahmet DOĞDU

Saç Ekimi Herkese Uygun Bir Operasyon mudur?

Ahmet DOĞDU

En Çok Talep Jinekomasti Ve Penis Büyütme Estetiğine

Ahmet DOĞDU

Hayalet Orgazm

Ahmet DOĞDU

Viagra Kullanımı Sperm Kalitesini Arttırıyor Mu?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz