Image default
FelsefErkek

Yakışıklı Görünmenin Yolları

Her erkek yakışıklı görünmek ister ve sürekli kendimi nasıl yakışıklı yapabilirim diye düşünür. Tabi yakışıklı görünmek için dikkat edilmesi gereken bir takım şartlar vardır. Erkekler bu konulara dikkat ettikleri sürece daha iyi bir görünüme sahip olacaklardır.

erkeklerde-saglikli-beslenmek-yakisikli-gorunme-nedenlerinden-biri.jpg

Sağlıklı Beslenme Şart

Sağlıklı beslenme iyi bir görünüm için çok ama çok önemlidir. Alınacak E, C ve A vitaminleri sayesinde kanser ve kalp krizi risklerini azaltmış olunabilir hem de cildinizin onarılmasına yardımcı olabilir. İyi bir beden duruşu yakışıklı olmanın püf noktaları arasındadır. Çeşitli egzersizler ile özellikle karın ve sırt bölgesindeki kasları da çalıştırarak iyi bir duruşa sahip olunabilir. Yine hafta da en az üç defa yapılacak antrenmanlarla vücudunuzdaki birçok bölgeyi şekillendirebilir ve güzel bir vücut yapısına sahip olabilirsiniz. Kardiyo hareketleri stresi oldukça azaltır ve bu sayede de güzel bir cilt görünümüne sahip olabilirsiniz. Kalp atışları hızı her gün normalin üstünde yarım saat tutularak bu sağlanabilir. Bunun içinde yürüyüş yapmak ya da bisiklet sürmek tercih edilebilmektedir.

saglikli-uyku-da-yakisikli-gorunme-nedenlerinderdir.jpg

Sağlam Uyu ve Fazla Kiloların da Mutlaka At

İyi ve yakışıklı görünmek için fazla kilolardan kurtulmak şarttır. Bu yüzden yeme içme alışkanlıkları gözden geçirilmeli ve eğer fazla kilolar varsa bir diyet programı uygulanabilir. Yine yapılacak spor da kilo kontrolü açısından çok faydalı olabilmektedir. Uyku düzeni iyi bir görünüm için çok önemlidir. Uykusuzluk birçok problemi tetikler. Getirdiği stres daha çok yemeye teşvik edebilir. Yine gözaltı bölgelerinizi gözle görülür biçimde yıpratabilmektedir. Bir başka zararı da cilde verdiği tahrişlerdir. Bu bakımdan günde 8 saatlik bir uyku ideal olmaktadır. Bir başka konu da saç modelidir. Tarza uygun ve yakışıklı olmak için saç modelleri incelenmeli ve ideal olan uygulanmalıdır. Son olarak en önemli hususlardan birisi de sigara tüketimini kesmektir. Sigara her şeye zarar verdiği gibi görünüşünüzü de kötü etkilemektedir ve bu yüzden iyi bir görünüm için sigara kullanmamak gereklidir.

fazla-kilolarinizdan-kurtularak-yakisikli-gorunebilirsiniz.jpg

Benzer Yazilar

Kadın ve erkeğin inanılmaz yarışı

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Tükenmiş Aşkın 5 Belirtisi

Hesaplı Yaz Flörtü

Ahmet DOĞDU

Kadın Erkek ilişkilerinde Dış Görünüm Ne Kadar Önemli

Ahmet DOĞDU

Erkekler Neden Aile Hayatına Düşkün Olurlar?

Ahmet DOĞDU

Kadınların Hayır Diyemeyecekleri Bir Erkek Olmanın 10 Sırrı

Editor

Yorum Yaz