Image default
Erkek Moda

Yaz Aylarında Tercih Edebileceğiniz Ayakkabı Modelleri

Dolapların vazgeçilmez parçaları ayakkabılar, yaz aylarında bot ve çizmelerin yerini daha rahat ve kullanışlı yazlık ayakkabı modellerine bıraktı.

Yazın kavurucu sıcağının gelmesiyle ayak sağlığının yanı sıra şıklık da göz önünde bulundurularak birçok alternatif üretilmeye başlandı. Terlikler bu seçeneklerin başında gelse de her kombine uymaması, erkeklerin resmi ya da sportif alanlarda tarzını tam olarak yansıtamaması, rahatını ve şıklığını düşünen erkekleri alternatif yazlık ayakkabı modellerini aramaya yöneltiyor.

İşte sizin için yazlık ayakkabı modelleri bu yazıda;

  • Sandaletler

Terlikten hallice olan sandaletler, özellikle tatillerde kurtarıcınız olacaktır. Günlük kullanımda sağladığı rahatlık ve kolaylığın yanı sıra sağlık açısından da iyi bir alternatif olabilir. Sandaletlerin kullanım alanları dar olduğundan daha az tercih sebebi olabilmektedir.

  • Espadriller

Espadril model ayakkabı, her ne kadar erkek modasına son yıllarda katılmış olsa da sağladığı konfor ile en çok tercih edilen yazlık ayakkabı çeşitleri arasında yerini aldı. Oldukça şık ve daha kombinlenebilir oluşu tercih edilme olasılığını arttırıyor. Çeşitlilik yönünden terlik ve sandalet modellerine göre daha zengin bir model olan espadriller ekonomik olarak da her bütçeye uyum sağlıyor.

  • Makosenler

Geçmiş yıllara nazaran 2019 yazında sıkça karşılaşabileceğiniz bir model olan makosenler, bir bakımdan erkeklerin kurtarıcı parçası haline geldi. Resmi ve klasik kombinlerin altında son derece şık görünen makosenler, en çok tercih edilen yazlık ayakkabı çeşitleri arasında yerlerin aldı.

  • Spor Ayakkabılar

Her kıyafete, her ortama uygun olan yazlık spor ayakkabıları unutmamak gerekir. Spor ayakkabılar tüm dolapların olmazsa olmaz parçasıdır. Yazın özellikle açık renkli ve fitilli spor ayakkabılar ayak konforu ve sağlığı açısından daha çok tercih sebebidir. Yazlık ayakkabı modelleri arasında en çok tercih edilen spor ayakkabıların modası asla bitmeyecek gibi duruyor.

 

 

Benzer Yazilar

Türkiye’de Moda Hakkında Bilinmeyenler

Ahmet DOĞDU

2016’da Erkeklerin Tercihleri

Ahmet DOĞDU

2016 erkek moda akımına giriş

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Hayır Diyemeyeceği 5 Aksesuar

Ahmet DOĞDU

Rahatına Düşkün Erkekler için New Balance Spor Ayakkabı Modelleri

Ahmet DOĞDU

2019 Erkek Keten Pantolon Modelleri

Editor