Image default
Erkek Moda

Yaz Aylarının Vazgeçilmez Aksesuarı: Erkek Bileklikleri

Önceden bileklik denildiği zaman kadınlar aklımıza gelirken ortalama son 5 yıldır erkeklerde bileklik takmaya başlamışlardır. Bilekliklerin birçok çeşidi mevcuttur. Bunlar arasında bileğe değil, ayağa takılanlarına halhal denmektedir. Bileklikler çoğunlukla deri, metal ve kumaştan yapılırlar. Bunların yanında iplerle örülen el yapımı bilekliklerde mevcuttur.

Bileklik Çeşitleri

Erkekler de artık kombinlerini tamamlarken bileklik gibi aksesuarlar kullanmaktadır. Bileklik konusunda onların da kadınlar gibi seçim alanları oldukça geniştir. Bileklikleri saatler ile kombinleyip güzel bir görüntü elde edebilirsiniz. Seneden seneye trend olan bileklik modelleri farklılık göstermektedir. 2017-2018 sezonunun trend bileklikleri genellikle doğal taşlardan oluşan bilekliklerdir.

erkeklerde-bilekli-tarzi.jpg

Birazda bileklik çeşitlerinden söz edelim. Doğal taşlardan yapılan bileklikler, çapa bileklikler, deri bileklikler, metal bileklikler, örme bileklikler en başlıcalarıdır. Bunlar arasından tabiki de kendi zevkinize en uygun olanı rahatlıkla seçebilirsiniz. Doğal taşların enerjisine inanıyorsanız doğada bir sürü doğal taş çeişidi bulunuyor. Bunların özelliklerini araştırarak size en uygun olan taşı seçebilirsiniz.

erkeklerde-sik-duran-bileklik-modelleri.jpg

Saat ve Bileklik Uyumu

Eğer saat ile bilekliğinizi kombinlemek isterseniz dikkat etmeniz gereken küçük püf noktalar vardır. Bunlardan bahsetmek gerekirse: İlk önce kıyafetinizi kombinleyin ki bileklik ve saat seçiminizi buna göre yapabilesiniz renk uyumuna dikkat edin; ama bazı noktalarda zıt renklerde çok güzel gözükebilmektedir. Saatiniz ile kombin yapacaksanız zıt renkleri kullanmak bazen daha hoş duracaktır.

erkeklere-bileklik-onerileri.jpg

Her gün aynı bilekliği takmayın. Bileklik modellerinde düzenli olarak değişiklik yapmak sizin için de güzel olacaktır. Bileklikleri saatler ile kombinlemenin birden fazla yolu vardır. Ancak en çok tercih edileni ve en şık görüneni; kendi başına zaten muhteşem duran klasik saatlerinizin yanına değil de diğer bileğinize takılmasıdır. Bileklikle saat kombininizi bu stilde kullanmanız, sizlere daha çekici bir hava katacaktır. Son olarak erkeklerin, kadınlar kadar kullanabileceğiniz çok aksesuarınız yok. Bu yüzden saat bileklik gözlük şapka seçimlerinizde daha özenli davranın ve şıklığınıza şıklık katın.

Benzer Yazilar

Kravat Nasıl Bağlanır?

Editor

Pompadour Saç Stili

2016 Erkek Mayo Trendleri

Ahmet DOĞDU

Erkekler için Şort Modelleri 2017

converse

Ahmet DOĞDU

Hugo Boss ilkbahar Yaz 2011 Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz