Image default
Erkek Moda

Yaz Düğünü için Erkek Kostüm Kombinleri

Erkeklerin özellikle düğün için kıyafet uyumu çok zordur. Genelde bu tür davetlerde takım elbise giyilir. Damattan rol çalmak gibi bir duruma düşülebilir. Bunun için seçimlerimizde çok dikkatli olmalı ufak farklılıklarla kendinize ait bir tarz oluşturmalısınız. Yaz düğün kıyafeti için tercih alanınız geniş olur. Biraz da standartların dışına çıkıp göz önünde olabilirsiniz.

yaz-dugunu-erkek-kombinler

Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gerekenler:

  • Marjinal de olsanız, kendinize ait bir tarzınız da olsa eğer bir düğüne davetli iseniz oraya asla kot pantolon ve tişörtle gitmemelisiniz. Sade bir nikâh dahi olsa bu merasim damat ve gelin için çok kutsal bir gündür. Bu güne özel biraz daha özenli giyinmelisiniz. Spor klasik olan tişörtün üstüne ceket, cekete de mendille kombine ederek daha resmi bir tarz oluşturabilirsiniz.

yaz-dugunu-erkek-kombinleri

  • Davetiye kartında yeterli bilgi yoksa davet sahibini arayarak mekân ve düğünün şeklini öğrenin. Buna göre kıyafet seçiminizi şekillendirirsiniz.
  • Mendil olmazsa olmazlardandır. Ceket tercihi yaptıysanız bir de mendiliniz olsun. Klasik bir siyah takımı pembe veya sarı ceket mendili ile süsleyebilirsiniz. Fakat bu tercih yaz düğün kıyafeti için daha koyu ve klasik bir tarz olur. Renk seçiminizi lacivert veya kahverengiden yana kullanmalısınız.

yaz-dugunu-erkek-kostum

  • Kişisel bakımlarınız, saç ve sakalınızın düzgün olması da kıyafetinizi tamamlayan unsurlardan olacaktır.
  • Kıyafet kombinin de vazgeçilmezlerden aksesuara da önem göstermelisiniz. Şık bir saat, bileklik ve uyumlu kemerinizle şık olabilirsiniz. Yaz düğün kıyafeti seçeceğimiz için modern bir güneş gözlüğü de kombinin tamamlamasını sağlar.
  • Düğünde damadı kendinize rakip olarak görmeyerek rahat takım elbise seçebilirsiniz.
  • Yaz düğün kıyafeti seçiminde daha açık renkleri ve spora yakın tarzları tercih etmeniz uygun olacaktır.
  • Kır düğünü ise daha rahat olmanızı sağlayacak kıyafetler tercih edebilirsiniz.

 

 

Benzer Yazilar

Baba – Oğul Tarz Olabileceğiniz 5 Kombin

Divarese 2011-2012 Koleksiyonu

Ahmet DOĞDU

Damatlık Modelleri

Ahmet DOĞDU

Kokusuna Önem Veren Erkekler için Burberry Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU

Kösele Ayakkabı Modelleri 2019

Editor

2017 Gömlek Modası

Yorum Yaz