23.1 C
Istanbul, TR
Perşembe, Tem 18, 2019
Erkek Moda

Yaz Kokusu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yazın havaların ısınmasıyla terleme  de artıyor ve bizlerde uygun parfüm arayışına başlıyoruz. Tabi ki yaz ayında ağır kokulu bir parfüm yerine ferah kokular seçmeniz çok önemlidir.

Kış kokusu ile yaz kokusu arasındaki farklar nedir?

Kışın daha keskin ve baharatlı kokuları tercih ederiz çünkü hava çok rüzgarlı olduğu için kokunun uçup gitme ihtimaline karşı ağır kokular seçeriz.
Yaz ayında ise havalar ısındıkça çiçeksi, hafif ve taze içerikli parfümler daha tutulur. Çünkü ağır parfümler yazın sıcakla beraber daha yoğun bir hal alır ve  bazen rahatsızlık verebilir. Üstelik hafif  kokular sayesinde sıcaktan bunaldığımız bu nemli havalarda kendimizi daha ferah ve canlı hissetmemizi sağlar.

Yaz kokusu nasıl seçilir?

  • Öncelikle genellikle kullandığınız parfümün esasına bakınız içeriği nelerden oluşuyor. Eğer ki odunsu, tütün , baharatlardan oluşuyorsa kesinlikle yazın farklı bir parfüm seçmelisiniz.
  • Yazın havalar sıcak olduğu için terlemede de artış oluyor ve baharatlı gibi ağır parfümler ter kokusunu daha da ağır hale getiriyor ve kokuyu katlanılmaz yapıyor.
  • Bunun için yaz kokusu seçerken fresh kokular seçmeye özen gösterin. Örneğin içeriğinde ; limon, nane, adaçayı, portakal çiçeği ve lavanta gibi hafif kokuları tercih edebilirsiniz.
  • Tercihinize göre tatlı kokuda kullanabilirsiniz fakat vanilya gibi ağır kokular yerine hafif şekerli kokular yaza daha uygun olur.

Cildinize uygun parfüm nasıl seçilir?

Her koku her tende farklı kokar. Bu yüzden parfüm almaya karar verdiğinizde , muhakkak teninizde test edin. Uzmanlar , esmerlerin daha yoğun kokular, sarışınların ise hafif ve ferah kokular seçmelerini önermektedir.

Yaz kokusu seçerken nelere dikkat etmeli konusundaki bilgilerimi sizinle paylaştım, ferah bir yaz dilerim.

Benzer Yazilar

Saatin Rengine Sezonun Dengi!

Editor

Sonbahar Modasında Öne Çıkan Parçalar

Çünkü Çanta, Erkeğe Yakışır!

Ahmet DOĞDU

Beyaz Her Yaz Moda

Editor

Erkek Modasında 2016 Renkleri

Editor

Kenan İmirzalıoğlu’nun Giyim Tarzına Göz Atıyoruz

Editor