Image default
Erkek Moda

Yaz Kokusu Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yazın havaların ısınmasıyla terleme  de artıyor ve bizlerde uygun parfüm arayışına başlıyoruz. Tabi ki yaz ayında ağır kokulu bir parfüm yerine ferah kokular seçmeniz çok önemlidir.

Kış kokusu ile yaz kokusu arasındaki farklar nedir?

Kışın daha keskin ve baharatlı kokuları tercih ederiz çünkü hava çok rüzgarlı olduğu için kokunun uçup gitme ihtimaline karşı ağır kokular seçeriz.
Yaz ayında ise havalar ısındıkça çiçeksi, hafif ve taze içerikli parfümler daha tutulur. Çünkü ağır parfümler yazın sıcakla beraber daha yoğun bir hal alır ve  bazen rahatsızlık verebilir. Üstelik hafif  kokular sayesinde sıcaktan bunaldığımız bu nemli havalarda kendimizi daha ferah ve canlı hissetmemizi sağlar.

Yaz kokusu nasıl seçilir?

  • Öncelikle genellikle kullandığınız parfümün esasına bakınız içeriği nelerden oluşuyor. Eğer ki odunsu, tütün , baharatlardan oluşuyorsa kesinlikle yazın farklı bir parfüm seçmelisiniz.
  • Yazın havalar sıcak olduğu için terlemede de artış oluyor ve baharatlı gibi ağır parfümler ter kokusunu daha da ağır hale getiriyor ve kokuyu katlanılmaz yapıyor.
  • Bunun için yaz kokusu seçerken fresh kokular seçmeye özen gösterin. Örneğin içeriğinde ; limon, nane, adaçayı, portakal çiçeği ve lavanta gibi hafif kokuları tercih edebilirsiniz.
  • Tercihinize göre tatlı kokuda kullanabilirsiniz fakat vanilya gibi ağır kokular yerine hafif şekerli kokular yaza daha uygun olur.

Cildinize uygun parfüm nasıl seçilir?

Her koku her tende farklı kokar. Bu yüzden parfüm almaya karar verdiğinizde , muhakkak teninizde test edin. Uzmanlar , esmerlerin daha yoğun kokular, sarışınların ise hafif ve ferah kokular seçmelerini önermektedir.

Yaz kokusu seçerken nelere dikkat etmeli konusundaki bilgilerimi sizinle paylaştım, ferah bir yaz dilerim.

Benzer Yazilar

Spor Takım Elbiselerinizle Fark Yaratın

Ahmet DOĞDU

Prezervatif Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ahmet DOĞDU

Erkek Modasında Kahve Tonları

Ahmet DOĞDU

Son Zamanların Trend Erkek Sokak Giyim Modelleri

Yüzünüze Uygun Sakal Şekli

Editor

Kadınların Koklamaktan Haz Duyduğu Erkek Parfümleri

Ahmet DOĞDU