Image default
Erkek Sağlık

Yaza Fazla Kilolarla Girmemek İçin Tavsiyeler

Sıcak havaların yaklaşmasıyla beraber yaz da yavaş yavaş yüzünü göstermeye başlıyor. Özellikle bu sıcak havalara girmeden kilo vermek için ne yapmalı diye araştırmalarda gündeme geliyor. Kilo vermek için öncelikle bilmeniz gereken şey aldığınız kalori kadar kalori yakmanız yani kalorileri nötrlemeniz gerektiğidir. Bunun içinde yapmanız gereken bol bol hareket etmek ve egzersizler yapmaktır. Günlük en az yarım saat yapılan tempolu yürüyüşler aletli sporlarla da desteklenmelidir.

Egzersiz Yapın, Hareketli Olun

Egzersizler fazla kilolardan kurtulmak için elbette önemlidir ancak bu egzersizlerin işe yaraması için doğru beslenmekte şarttır. Hazır gıdaları hayatınızdan çıkartarak hazırlayacağınız beslenme programında tüm besin gruplarına dengeli yer vererek ve bunu tüm güne yayarak kilo almanın önüne geçebilirsiniz.

Lifli Gıdalar Tüketin

Doğru beslenerek kilo verme konusunda bir diğer önemli husus tok tutucu ve sindirime faydalı lifli gıdalar tüketmektir. Lifli gıdalar uzun süre sizi tok tutar ve acıkmanızın önüne geçerek bir şeyler yeme hissini engeller. Vücudu tok tutan ve bünyedeki besinleri yağa değil kasa çevirmeye yarayan proteinlerde kilo verme serüveninizde en önemli besin grubu olarak karşınıza çıkacaktır.

Su Tüketimine Dikkat

Kilo vermek için gerekli olan temel şey metabolizmanın hızlanmasıdır. Yani metabolizmanız aldığınız besinleri yağ olarak depolamak yerine enerjiye çevirmeli ve yakmalıdır. Bu yüzden metabolizmanızı hızlandıracak yiyecek ve içecekler tüketmelisiniz. Özellikle yağ yakıcı sebzeler kullanılarak hazırladığınız detox suları bu süreçte önemli yardımcınız olacaktır. Subaşlı başına metabolizma hızlandıran bir gıdadır ve bunu yağ yakıcı sebze meyvelerle desteklemek etkisini arttıracaktır.

Ara Öğün Alışkanlığı Edinin

Yaza fit girmek için yapılacaklar yukarıdaki gibidir ancak bunların bir tanesini yapmak yeterli değildir. Hepsi bir bütün içinde uygulanmalıdır ve programlı hale getirilmelidir. Gün içerisinde enerjinizi arttıran ve sizi tok tutan ara öğünler tüketmekte yaza daha zayıf ve zinde girmenize yardımcı olacaktır.

Benzer Yazilar

Erkeklerde Vertigo Sorunu

Spermleriniz Sağlıklı mı?

Ahmet DOĞDU

Sağlıklı Saçlar İçin Alınması Gereken Vitaminler

Ahmet DOĞDU

Tabağınızdaki 5 Renk

Ahmet DOĞDU

Penis Büyütme Amacıyla Yapılan Yanlış Davranışlar

Ahmet DOĞDU

Daha Sağlıklı Olmak İçin Tüketmeniz Gereken Yiyecekler

Ahmet DOĞDU