Image default
Erkek Moda

Yazın Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

ARTIK SÖZ RAHATLIKTA

Ayakkabı modelleri her yaz değişmektedir. Özellikle erkeklerin tamamlayıcı ürünlerinde aradıkları en önemli özellik rahatlık olmaktadır. Ne kadar şık da olsa rahatsız bir ayakkabı insanı çok ciddi etkilemekte ve günü huzursuz geçirmeye sebep olabilmektedir. Şık ayakkabı modelleri artık bu nedenle rahatlığı da ön plana almaya başlamaktadır . Yaz aylarında ayakkabı seçimi oldukça önemli olmaktadır.

*Nefes alan modeller

Ayakkabının nefes alması hem koku yapmaması adına hem de terletmemesi için oldukça önemlidir. Bu modelleri seçerken mutlaka iki ayağınız için de denemeniz gerekir. Aksi takdirde ayakkabının rahatlığını tam olarak anlayamayabilirsiniz. Şık ve nefes alan ayakkabı modelleri bu yazın kurtarıcılarından olabilir.

*Ayakkabı tabanı

Yaz aylarında genellikle daha çok yüründüğü için ayakkabının tabanı ve rahatlığı en önemli konuların başında gelmektedir.Rahat ayakkabı seçimi yaparken taban ve topuk kısmını özellikle incelemelisiniz. Bu sayede doğru modeli seçebilir ve yaz şıklığınızı sağlayabilirsiniz.

*Renk

Yazın en çok giydiğiniz renkleri düşünerek bir karar vermek ayakkabı uydurma konusunda sorun yaşamanızı engelleyecektir. En çok kullanılan renklerden seçerek her kıyafete uygun bir ayakkabı rengi edinebilirsiniz. Ayakkabının fazla desenli olmaması daha olgun bir tarz yaratmanıza imkan sağlayacaktır.

*Ayakkabı tarzı

Giyim tarzınıza göre doğru bir kaç model seçerek her kıyafetiniz için başka bir model giyme şansını yaratabilirsiniz. Bu sayede günlük kıyafetlerinizi kombinleme konusunda sıkıntı yaşama ihtimaliniz azalacaktır. Yaz aylarının en sevilen modellerine rahatlık da eklenince sizler için en uygun seçimler ortaya çıkmaktadır.

Kıyafet seçme konusunda ne kadar dikkatli olunsa da yanlış ayakkabı seçimi bu kıyafetlerin tarzını engelleyebilir. Bu nedenle ayakkabı seçimi için doğru kararları vermeli ve kendi giyim tarzınıza en uygun modelleri seçerek şıklık yakalayabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Erkeklerin Deri Ayakkabı Tutkusu

Ahmet DOĞDU

2017 Yılının Erkek Modasında Yükselen Trendleri

Ahmet DOĞDU

Kadınların Beğendiği En Başarılı Yerli Erkek Oyuncular

Ahmet DOĞDU

Çünkü Çanta, Erkeğe Yakışır!

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kaçınması Gereken Şeyler

Editor

Sonbahar Modasında Çiçek Desenleri