Image default
Erkek Sağlık

Yazın Kilo Vermek için Ne Yapmalı?

nasil kilo verilir, saglikli yasam

Yaz aylarının gelmesiyle akılda olan yegane şey; yazın kilo vermek. Peki bunu nasıl yaparım, yazın nasıl kilo verebilirim diye kendinize soruyorsanız işte cevapları burada. Hepsinden önce kilo vermek daha sağlıklı bir hayata attığınız ilk adım olacak. Bu adımı atmakta sabırsızlanıyorsanız haydi tavsiyelerimize başlayalım.

Bol Su İçmek

Ne kadar bilindik bir tavsiye olsa da uygulanması oldukça güç. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle vücudunuz terlemeyle su kaybı arttı ve bunu yerine koymanız gerekiyor, aynı zamanda bu yazın kilo vermek isteyenlerin de anahtar noktasıdır. Su içmek metabolizma hızını artırıp, kalori yakmanı kolaylaştıracaktır. Sen de yazın nasıl kilo verebilirim diye düşünüyorsanız günde 2.5 litreden az su tüketmemeye özen göstermelisiniz.

nasil kilo verilir, saglikli yasam

Spor Yapmak

Spor yapmak spor salonlarına kapalı kalıp saatlerce çıkmamak değil, yaptığın uzunca bir yürüyüş de aldığın kalorileri yakmana çok yardımcı olacaktır. Yaz aylarında özellikle dikkat etmeniz gereken hareket ederek kalori yakarken, kendinizi güneşin yakıcılığından da koruyup sağlığınıza dikkat etmeniz.

nasil kilo verilir, saglikli yasam

Sağlıklı Beslenmek

İşin belki de en can alıcı noktasına geldiniz. Sağlıklı beslenmek aslında içerisinde birçok öneriyi de barındıran bir davranış şeklidir. Sağlıklı beslenmek için, öğün atlamamanız, şekerden uzak durmanız, protein ağırlıklı beslenmeniz ve kalori hesabı yaparak yemek yemeniz gerekiyor. Bütün bunlara dikkat ederseniz aldığınız kaloriyi yavaş yavaş düşürerek yağ yakımını hızlandırır ve kilo verme süreciniz sağlıklı bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Profesyonel Yardım Almak

Bütün bu tavsiyelere uyduğunuzu düşünüyor ama yine de sağlıklı bir şekilde kilo veremiyorsanız mutlaka profesyonel bir yardım almalı ve bir diyetisyene başvurmalısınız. Yazın kilo vermek amacına ulaşmanız için bu tavsiyelere uymanız sizin için güzel bir başlangıç olacaktır, yazın nasıl kilo verebilirim diye aklınıza her geldiğinde bu yazıyı okumanız sizi daha da motive edecektir.

 

Benzer Yazilar

Erkeklerde Günlük Protein Alımı Ne Kadar Olmalı?

Kış Depresyonuyla Baş Etmek

Ahmet DOĞDU

Çalma Hastalığı Nedir? Nasıl Tedavi Edilir

Editor

Erkeklerde Burun Ameliyatı ve Estetiği Nasıl Olmalı?

Editor

KEFİR ve FAYDALARI

Ahmet DOĞDU

Seksin dikeni!

Ahmet DOĞDU