Image default
Erkek Sağlık

Yazın Saç Bakımınız İçin Gerekenler

Yaz aylarında deniz, kum, güneş üçlüsü ile saçlarınız bir yıpranma haline girebilmektedir. Fakat yeterli korumayı sağlayabilirsiniz ayni zamanda da sağlıklı saçlara sahip oluruz. İşte yaz aylarında sağlıklı saçlar için bazı ipuçları…

Saçlarınızı Çok Sık Yıkamamaya Özen Gösterin

Saçlarınızı bir hafta içerisinde 2 ya da 3 kez yıkamaya özen göstermelisiniz. Saçlarınızın daha fazla yıkamaya maruz kalması halinde saç deriniz nemini kaybederek daha hızlı dökülmeye ve saçlarınızın kurumasına sebep olacaktır. Bu nedenle saçlarınızın yıpranmaması için saçlarınızı her gün yıkamaktan uzak durmalısınız.

Saçlarınızı Düzenli Kestirmeye Özen Gösterin

Saçlarınızı 2 ya da 3 ayda bir uçlarından birer santim olarak kestirirseniz, fark edeceksiniz ki saçlarınız daha sağlıklı ve hızlı uzayacaktır. Ayrıca bu aralarda saçlarınızın daha sağlıklı ve kırılmadan uzamasını sağlamak için ve saçlarınızı nemine yumuşaklığını kazandırmak için çeşitli yağlar kullanabilir ve saç maskeleri yapabilirsiniz.

Isıdan Uzak Durun

Saçlarınıza ısı uygulamanız saçlarınızın kırılmasına ve yıpranmasına neden olmaktadır. Mümkün olduğunca ısıdan uzak durmaya ve doğ haliyle durmaya çalışın. Kurutma makinesi, düzleştirici, maşa gibi saç aletleri özellikle kıvırcık saçlı kişiler üzerinde çok daha fazla olumsuz etkilere yol açmaktadır.

Saçlarınızı Örerek Uyuyun

Saçlarınızı örerek uyumanız hem gece boyunca saçlarınızın karışmasını önleyecek, hem de sabah kalktığınızda hoş bir dalgaları olacaktır. Bunun haricinde saçlarınızın karışmaması için çeşitli yağlar ve kremlerin kullanımı uygun olacaktır.

Saçlarınızı Soğuk Suyla Yıkayın

Banyo yaparken soğuk suyla saçınızı yıkamanız hem elektriklenmesini engelleyecek hem de saçınıza parlak bir görünüm katacaktır. Ayrıca kıvırcık saçlara sahipseniz, banyo sırasında soğuk suyla yıkadıktan hemen sonra saçınızı taramanız karışmasının önüne geçecektir. Ayrıca bundan sonraki adım ise saç kurulamak için havlu kullanmak yerine eski bir tişörtünüzü kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Benzer Yazilar

Afrodizyak Etkisi Olan 20 Yiyecek

Editor

Metroseksüel Erkekler Dişlere Dikkat

Editor

Penis Büyütme Amacıyla Yapılan Yanlış Davranışlar

Ahmet DOĞDU

Sabah Koşusuna Çıkmayı Düşünenler için Tavsiyeler

Ahmet DOĞDU

Bağımlılıkla Mücadele İçin Neler Yapılabilir?

Editor

5 Adımda Mükemmel Tıraş

Ahmet DOĞDU