Image default
Garaj

Yeni Audi Q3 Şimdi Daha Sportif ve Daha Büyük

İlki 2011 yılında üretilen Audi Q3 şimdi ikinci nesil üretimiyle yeniden karşımızda. Daha sportif bir görünüm kazanması açısından çamurluğunun şişkinleştiği ilk gözümüze çarpan detaylardan biri. Öte yandan kromdan imal edilmiş aksesuarları ve de çift egzozu daha sportif bir görünüm kazandırmış gibi görünüyor. İşte tüm bu özellikleri ışığında yeni audi q3 gerçekten de iddialı modellerden birisini oluşturmayı sürdürmektedir.

Şimdi Daha Geniş

2011 yılı üretmine göre daha geniş tasarlanmış olan spor otomobil 4485 mm boyutuyla diğerine göre 97 mm daha hacimli tutuldu. Bununla beraber dingil mesafesi de 2603 mm’den 2680 mm’ye çıkarılarak daha geniş ve büyük olması açısından dikkat çeken tasarımları arasında yer almaktadır.

Daha Kullanışlı

Öte yandan bagaj hacminde de iyileştirmeler karşımıza çıkıyor. 460 lt yerine 530 lt bagaj kapasitesine sahip olan yeni audi Q3 tüm bu özellikleriyle spor otomobilde iddialı olmayı sürdürüyor. Öte yandan 8,8 inçten 12,1 inç multimedya ekranıyla daha kullanışlı bir iç mekan tasarımıyla karşımıza çıkmış gibi görünüyor.

Şimdi Daha Güçlü

230 beygir gücündeki yeni Audi Q3 2.0 TDI motor seçeneği sunuyor. Öte yandan 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçenekleriyle de motor performansından her yönden ödün vermeyen yepyeni bir tasarımıyla karşımıza çıkmış görünmektedir. Önde gelen tüm bu yaklaşımlar ele alındığı zaman gerçekten de tamamen eşsiz yenilikleriyle fark yaratmaya devam ettiğini kesinlikle dile getirmemiz söz konusu olmaktadır.

Daha Fonksiyonel

Yeni Audi Q3 otonom frenleme mekanizması, kör nokta uyarıcı sistemi ve şerit takip sistemiyle şimdi daha da fonksiyonel. Öte yandan MQB platformuna sahip olarak ilk üretiminden gerçekten de daha işlevsel olan spor otomobil modeli olarak karşımıza çıkmaya devam ettiğini kesinlikle belirtmemiz gerekiyor.

İşte tüm bu yenilikler ışığında değerlendirildiği zaman her yönden tamamen sıra dışı yönleriyle fark yaratan özellikleriyle karşımıza çıktığını kesinlikle söylemek gerek. Bu da Audi tutkunlarını bekleyen son eşsiz tasarımcı anlayışı olarak kesinlikle belirtilmesi gereken yenilikler olma özelliği taşıyor.

Benzer Yazilar

Volkswagen 2013 Golf GTI Cabriolet

Ahmet DOĞDU

AUDI TRIMARAN Yat

Ahmet DOĞDU

Hyundai Genesis G90

Editor

Klasik Arabalar Hepsine Hayran Kalacaksınız.

Ahmet DOĞDU

Fiat Burç Aksamı

Editor

Dodge Charger

Ahmet DOĞDU