Image default
Kapak Reklam

Yeni Bir İkon Mu Doğdu? : Her Yönüyle La Casa De Papel’in Yakışıklı Oyuncusu Pedro Alonso

Son zamanların en çok konuşulan oyuncularından biri olan Pedro Alonso, karizmatik duruşu ve mükemmel oyunculuğuyla kadınların kalbinde taht kurmayı başarmışken erkeklerin de ikonu haline gelmiş durumda. Ve sanıyoruz ki, bu ikon da Pedro Alonso‘dan ziyade oynadığı karakter olan Berlin üzerinden yürüyor. Tanıyanlar ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler için Berlin‘i yani Pedro Alonso‘yu gelin daha yakından inceleyelim.

Pedro Alonso, Le casa de papel, oyuncu, dizi, netflix, ikon, dizi ikonu, Pedro Alonso kimdir

1.Pedro Alonso Kimdir?

Pedro Alonso, 21 Haziran 1971 İspanya doğumlu yakışıklı ve karizmatik bir oyuncu, tiyatrocu ve ressam. İspanya‘nın en önemli tiyatro okullarından biri olan Kraliyet Dramatik Sanat Lisesi‘nden mezun olmuş. Biz onu daha çok Netflix‘in yeni dizilerinden sayılabilecek olan La Casa De Papel ile tanıdık. Dizide oynadığı Berlin karakteri ise herkesten tam not alarak en sevilen karakterler arasına girmeyi başarmış durumda. Dizi ile dünya çapında tanınan oyuncu, GQ Yılın Uluslararası Starı Ödülü ile Türkiye‘ye gelmiş bulunmakta ve yaptığı konuşmalarla Türk izleyicilerinin kalbini kazanmış halde.

Pedro Alonso, Le casa de papel, oyuncu, dizi, netflix, ikon, dizi ikonu, Pedro Alonso kimdir

2.Peki, Neden Bu Kadar Sevildi Berlin Karakteri?

Berlin dizinin ikinci beyni aslında. Dışarıda grubu Profesör yönetirken, içeride Berlin lider konumunda karşımıza çıkıyor. Her ne kadar kötü karakteri canlandırıyor olsa da kendini sevdirmeyi başarabilen nadir kötü karakterlerden biri. Dizi boyunca sergilediği duygusuz ve soğukkanlı halleri, işin içine aşk karıştığı anda duyguların kontrolüne geçince aslında bizden biri haline geliyor.

Pedro Alonso, Le casa de papel, oyuncu, dizi, netflix, ikon, dizi ikonu, Pedro Alonso kimdir

3.Pedro Alonso’yu Bir İkon Haline Getiren Ne?

Pedro Alonso‘nun gerek kendi karakteristik özelliği gerekse oynadığı karakterin hal ve hareketleri onu bir ikon haline getirmiş durumda. Pedro Alonso olarak bu durumda en etkili olan şey ise, sanata olan tutkusu diyebiliriz. Pedro Alonso dizi oyunculuğu dışında, resime ve tiyatroya olan sevgisiyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Berlin karakteriyle ise; plana sadık oluşu, soğukkanlı ve disiplinli olması onun liderlik özelliğini vurgularken acımasız ve narsist oluşu da kötü karakterini ortaya çıkarıyor. Bunların ötesinde ise aslında kötü de olsa insan olduğunu belli eden duygularını kimi zaman işin içine karıştırmasıyla belki de insanların onu en sevdiği anlardan birine tanıklık ederken buluyoruz kendimizi.

 

Oynadığı karakteri yaşayarak izleten bir oyuncu olarak bu alanda alınabilecek en iyi ikon diyebiliriz. “Yeni bir ikon mu doğdu?” sorusuna bu boyutta dahi olumlu bir yanıt verebilmek oldukça mümkün görünüyor. Ne diyelim, umarız ki böyle ikonlar hayatımızda daha çok yer edinirler.

Benzer Yazilar

Ekonomiye Kadın Gücü

Ahmet DOĞDU

Sarışınların psikolojik özellikleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Rolünde 10 Kadın

Ahmet DOĞDU

En Tarz Giyinen 5 Yabancı Erkek

Ahmet DOĞDU

Sony’den Son Bond Görevi; “Kaçırılan Ajanı Bulabilecek Misin?”

Ahmet DOĞDU

Akıllara Kazınan En İyi 3 Mafya Filmleri

Ahmet DOĞDU