Image default
FelsefErkek

Yeni Bir İlişkide Asla Yapılmaması Gerekenler

 

Yeni bir ilişkiye başladınız, bir anda kimyasal bir çekim oldu ve içinizdeki duygular kıpır kıpır. Hatta kafanızda gelecek ile ilgili hayaller kurmaya bile başladınız. Beraber tatile çıkacak, ailelerinizle kahvaltı yapacak, en yakın dostlarınızı da yanınıza katıp sinemaya gidecek ya da soğuk bir kış günü sahil kıyısında bir birinize sım sıkı sarılıp doğayı seyredeceksiniz… Ama durun, ters giden bir şeyler var. Daha ilişkiniz başlayalı birkaç gün oldu ama partneriniz sanki size biraz mesafeli davranıyor. Bunun sebebi yeni bir ilişkide asla söylememeniz gereken bazı şeyleri söylemiş olmanız olabilir mi?

yeni-askta-yapilmamasi-gerekenler

BİR İLİŞKİDE ASLA NELERİ SÖYLEMEMELİYİZ?

Öncelikle sevginizi paylaştığınız kişi asla eski sevgiliniz ile kıyaslanmak istemez. Eğer bir kadınsanız ve erkek arkadaşınızın bir ya da birkaç davranışını, önceki partneriniz ile kıyaslayıp dillendirdiyseniz bu bir erkeği kendinizden soğutmanın en kolay yoludur. Bunu asla yapmayın.

Bir erkeğin yakın dostları ailesi gibidir. Onlar ile vakit geçirmelerini kıskanmayın.

İlişkide kadın olsun erkek olsun yaptıklarının takdir edilmesini bekler. O yüzden sevgilinize asla ‘keşke…’ ile başlayan cümleler söylemeyin. Mesela erkek arkadaşınız size hediye olarak bir elbise aldı, rengi mavi ama siz kırmızı rengi seviyorsunuz. Ona ‘Keşke kırmızı renk olanından alsaydın,’ demeyin. Değiştirme kartı varsa gidip gizlice değiştirin, yoksa artık onu giymekten başka şansınız yok. Ya kırmızı elbise ya da erkek arkadaşınız, seçiminizi yapın.

yeni-iliski (2)

Yeni bir ilişkide asla  söylenmemesi gereken en önemli şeylerden biri de eski sevgilinizin ismidir. Erkekler biraz düz mantıklıdır, “Ex’in adını hatırlıyorsa, hala onu unutmamış,” gibi bir düşünceye kapılabilirler hemen.

Bunların dışında, yeni bir ilişkide söylenmemesi gereken en önemli sözcükler “Aşkım, sevgilim, bebeğim” gibi derin anlamları olan hitaplar. Henüz duygular oturmamış ve olgunlaşmamışken bu kadar derin sözcüklerin daha ilişki yeniyken söylenirse itici bir durum yaratır. Özellikle erkekler bu konuda çok dikkatlidirler ve düşüncelerinde oluşan otomatik fikir direkt olarak şu olacaktır: “Bu sözcüğü bana bu kadar söylüyorsa, yarın benden ayrılıp hemen başkasına da söyleyebilir.”

Bunlar dışında yeni bir ilişkide söylenmemesi  yada hemen nüksedilmemesi gerekenleri  ‘Evlilik’, ‘çocuk’ gibi sözcüklerin yanında ‘Beni neden seçtin?’ gibi özgüvenden yoksun sorular olabilir.

Benzer Yazilar

Uzun İlişki Arayan Erkeklerin Uzak Durması Gereken 5 Hata

Erkekler Ne Zaman Olgunlaşır?

Editor

Babalar Niçin Erkek Çocuk İster?

Editor

Yeni Ayrılan Çiftlere 4 Tavsiye

Ahmet DOĞDU

Erkekler Neden Cinselliğe Daha Düşkün ?

Ahmet DOĞDU

Erkekler Dekolteli Giyinen Kadınlardan Hoşlanır mı?

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz