Image default
Erkek Moda

Yeni Bir Stil Nasıl Yaratılır?

Zaman değişiyor ve moda anlayışı her geçen ün farklı şekillere bürünüyor. Özellikle erkek modasında son yıllarda büyük yenlikler yaşanıyor. Eskiden erkek adama (!) yakıştırılamayan ne varsa tabu olmaktan çıktı. Haliyle geleneksel erkek giyim, spor giyim gibi kalıplar yerini farklılıklarla dolu tarzlara bıraktı ve imaj değişikliği nasıl yapılır erkek dünyasında en çok sorulan soru olmaya başladı.

Yeni moda dünyasının bu yüzüne alışamayanlar için stilini yenilemek zor olabilir. Alışkanlıklarımızdan kurtulmak kolay olmuyor. Ne kadar doğru ve uyumlu giyindiğimiz önemini kaybediyor ve artık kişisel stiller konuşuyor.

Sen Kimsin Önce Buna Karar Ver

erkeklere-stil-onerileri.jpg

Tarzını, kimliğini ve kişiliğini bel etmek isteyen ve giyim tarzımı değiştirmek istiyorum diyen erkekler için yeni baştan bir imaj yaratmak sanıldığından daha kolay. Kişinin kendisini yansıtabildiği bir tarz yakalaması bu işin püf noktası. Yani giyim aynı zamanda dünyaya kendimize dair verdiğimiz mesajımız haline geldi. Bu sebeple öncelikle dünyaya vermek istediğiniz mesaj üzerinde kafa yormak gerekiyor. “Ben renkli bir karakterim ve bunu kıyafetlerime bakarak anlayabilirsin.” “Güncelliği severim ve bugünün dünyasına ayak uydurmak benim için önemli.” “Günümüz modasına uyum sağlarım; ama erkeksi olmayı bırakamam.” Bunlar sizin yansıtacağınız mesajınız olarak kıyafetlerinize bakılıp anlaşılmalı.

Denemekten Korkmayın

erkek-stil-onerileri.jpg

Erkekler kadınlar gibi soyunma kabinlerinde saatler harcayamazlar. Ancak denemeden alma dönem de çok erlerde kaldı, unutmayın. Birbiriyle alakasız veya nasıl kullanacağınızı bilmediğiniz parçalar almaktansa mağazalara gidip farklı stillerde denemeler yapın. Vitrin mankenlerinden yardım alabilirsiniz. Genelde mağaza vitrinlerine sezonun en gözde kombinleri sunulur ve onlara bakarak ürün seçebilirsiniz.

Vazgeçilmez Parçanızı Seçin

erkek-tarzi.jpg

Kişiye özgü imaj yaratırken en önemli husus imza niteliğindeki parçanı seçmektir. Bu imza, dikkat çekici bir aksesuar veya ayakkabı olabilir. Burada bahsedilen hep aynı ayakkabıyı giymek değil; belli bir modelin farklı renklerini giymek olabilir. Aksesuarlar konusunda kadınlar kadar alternatifi olmadığı sanılsa da tarz değiştirmek erkek için de oldukça kolay olabilir. Ancak imaj değişikliği yapmak istiyorsanız bu bugüne kadar kullandığınız bir şey olmamalı. Ya kıyafet stilini baştan aşağı değiştirip imza parçasını eski bir öğe seçmeli ya da yeni bir imza edinmeli. Rengarenk kravatlar ile sokak stilinizi, iş kombinelerinizi hatta yaz stilinizi bile tamamlayarak dikkat çekici bir imza yaratabilirsiniz.

Benzer Yazilar

Tüm Zamanların En Kötü 5 Erkek Saç Modeli

Ahmet DOĞDU

Bu Sene Erkekler Pantalonlarını Kısaltıyor

Ahmet DOĞDU

Erkekler İçin Smart Casual Stil Nedir?

Tek Renk Giyinirken Bilinmesi Gerekenler

Uygun Fiyatını Bulursanız Kaçırılmayacak Tişörtler!

Ahmet DOĞDU

Johnny Depp Stilini Kendinize Uyarlayın

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz