Image default
Garaj

Yeni Renault TALİSMAN

Renault grubunun ülkemizdeki satış rakamları toplam düzeyde ilk 3 marka içinde. B ve C segment Clio-Megane satışında istediğini elde ediyor. Yıllardır bu modellerle efsaneleşmiş ve istikrarı sağlamış durumda.

Konu D segment otomobil satışına geldiğinde ise marka istediğini bir türlü elde edemiyor. En son bu kategoride Laguna ile uzun yıllar at koşturmuştu. Fakat ondan da memnun olmayıp kısa süre bir Latitute macerası yaşayan marka şimdilerde yeni silahı Talisman ile dikkatleri üzerine çekti. Öyle görünüyor ki müşterisi olmayan kullanıcılar bile bu hamleye şaşırdı ve merakla beklemeye başlamıştı. Bu merak artık gözler önünde. İşte yeni Talisman.

Özellikler

Kaslı görüntüsüyle şimdiden gözleri üzerine çekmiş görünüyor. Yeni ön ızgara ve öne çıkan Renault logosu kendine güvendiğini gösteriyor. 1.5 ve 1.6 Dci düz ve otomatik şanzıman seçenekleri hayalleri süslüyor. Türkiye’de en çok tercih edilen dizel otomatik vites kombinasyonu modelin şansını artıyor. Emsal teşkil eden rakiplerin farkı olarak 4control yani 4 tekerden kontrol sistemi dikkat çekici özelliği. Bu özellikle 50 km/h kadar virajlarda ve manevralarda dört teker aracı çabucak döndürüveriyor.

Fiyat

Motor ve donanım seçeneklerine göre 111.400 TL ile 143.750 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Opsiyonlar

Touch donanım;

Kör nokta sistemi,cam tavan, 18’ alüminyum jant, yedek lastik, metalik renk.

İcon donanım;

Elektronik amortisör, 19’ alüminyum jant, cam tavan, 4 control, serbest park sitemi, yedek lastik, hız sabitleme, kahverengi deri döşeme, metalik renk.

Değerlendirme

Otomobil meraklılarını heyecanlandıran model nasıl bir satış rakamına ulaşacak hep birlikte bekleyip görelim.

Benzer Yazilar

Bugatti Gangloff

Ahmet DOĞDU

En İyi Klasik Motorsikletler

Ahmet DOĞDU

Rüya Otomobiller

Ahmet DOĞDU

Volkswagen 2013 Golf GTI Cabriolet

Ahmet DOĞDU

İkinci El Araba Piyasasının Püf Noktaları

Editor

Elektirikli Araçların Tarihi

Editor