Image default
Genel

Yılbaşına Ramak Kala Hayatınızdaki Kadına Verebileceğiniz En Güzel Hediyeler

Kadınları özel günlerde sevindirmenin yolu genel olarak mücevher olarak görülse de el yapımı hediyeler çoğu zaman mücevherlerle yarışır. Peki nedir bu el yapımı, romantik hediye önerileri?

Fotoğraf Albümü

İlk yapmanız gereken birlikte çekilen ancak o’nun en güzel göründüğü fotoğrafları seçmek ve çıktılarını almak. Ardından kapak olarak kullanmak için mukavva ya da tahta ve albümün sayfaları olarak kalın karton.

Mukavva ya da tahta istenilen renk ve desendeki kaplama kağıdıyla kaplandıktan sonra akordeon haline getirilmiş sayfa olarak kullanılacak kalın karton, hazırlanan kapaklara yapıştırılır.

Akordeon sayfalara seçilen fotoğraflar yapıştırıldıktan sonra el yapımı hediyelerin favorisi olabilecek fotoğraf albümünüz hazır.

romantik-hediye

Hediye Sepeti

Hazır giyim markalarının ev dekorasyon bölümünden mahalledeki manava kadar birçok yerden bulabileceğiniz bir kasa ve hayatınızdaki kadını size anlatan parçalardan oluşan bir hediye sepeti. Romantik hediye önerilerinden olan bu hediye sepeti için;

Aldığınız kasa ya da herhangi bir sepetin zeminini krapon kağıdı ve benzeri bir kağıtla doldurduktan sonra içini hediye edeceğiniz kişinin sevdiği herhangi bir şeyle doldurabilirsiniz. İçine koyacağınız şeyler maddi değeri olanlardan ziyade sevdiği kitap, çikolata, oje gibi daha küçük ancak o’nu ne kadar tanıdığınızı gösteren minik parçalar olursa hediyenizin manevi değeri o oranda artar.

el-yapimi-hediye

Mesajlı Pano

Sevgiliye hediye fikri olan bir diğer öneri; mesajlı pano. Bu pano için ihtiyacınız olan malzemeler istediğiniz boyutlarda, yazacağınız mesaja göre, mantar pano, mesajı yazmak istediğiniz materyale göre Scrabble harfi, gazeteden kesilmiş harfler ya da kendi el emeğinizle hazırladığınız karton harfler ve yapıştırıcı.

Yazmak istediğiniz mesaja karar verdikten sonra gerisi kolay. Ancak mesajlı panoda dikkat edilmesi gereken, malzemelerden biri yapıştırıcı olduğu için eskizin doğru yapılması ve böylece hediyenin mükemmelliğinin muhafazası.

Mektup

Hediyelerin en klasiği olmasına rağmen en romantik hediye, mektup. Teknoloji çağıyla beraber ömrü tükenmekte olanlar arasına katılan mektuplar, hem içtenliğinizi ortaya koyar hem de mesajlar kadar çabuk tükenmeyen etkiler bırakır.

Bunun için sahip olmanız gerekenler; kağıt, kalem ve o’na ne kadar değer verdiğinizi anlatan kelamlar.

Benzer Yazilar

Bakımlı Bir Erkek Olmanın İpuçları

Ahmet DOĞDU

BİR ERKEĞİN EVİNDE OLMASI GEREKEN ŞEYLER

Editor

T-shirtünün Üzerindekı Yazı ile Mesaj Ver

Dikkatleri Üzerinize Çekmenin 5 Yolu

Editor

Kadınların Etkilendiği Kokular

Ahmet DOĞDU

İlk Tanışmada Beden Dili

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz