Image default
Kapak

Yoğun İş Günü Nasıl Atlatılır?

                 Günümüzde hayatımızın devamı için çalışmak zorunda kalabiliyoruz. Çalışma hayatı da her zaman eğlenceli geçemeyebilmektedir. Bazı günler fazla mesai ya da işlerin ağırlaşması gibi nedenlerle yoğun bir iş günü geçirilmek zorunda kalınabilmektedir. Yoğun iş günlerini atlatabilmek için değişik yollara başvurulabilir. İşte bu yollardan birkaç tanesi ise şunlardır.

sevdiklerimizle-vakit-gecirmek.jpg

1 . Sevdiklerinizle Vakit Geçirin

                  Yoğun iş günleri atlatabimek için yapılacaklardan biri sevdiklerinizle vakit geçirmektir. Bazen kısa süreli bile olsa sevilen bir arkadaş ya da dost ile huzurlu bir mekanda bir kahve içmek muhabbet ederek yoğun iş gününün stresinden kurtulunabilmeyi sağlayabilir. Bunun yanı sıra aile ile evde çay içirilerek geçirilen zaman ya da sinemaya giderek birlikte izlenen bir film zihnin rahatlamasını sağlayabilir.

kendinize-vakiy-ayirin.jpg

2 . Kendinize Vakit Ayırın

                   Yoğun iş günü stresinin atılabilmesi için kişinin kendine vakit ayırması da oldukça  etkili bir yöntemdir. Örneğin; sevilen tarzda bir kitap okumak ya da hiç bir iş yapmadan hoşlanılan tarzda bir müzik keyfi vucuttaki gerilimi azaltabilir. 

hobilerinizden-vazgecmeyin.jpg

3 . Hobilerinizle Uğraşın

                  Hobiler zihnin dağılmasında etkilidir. Öncelikle hobilerini keşfederek bu yöntemi uygulamak için ilk adımı atabilirsiniz. Hobiler keşfedildikten sonra hobilere zaman ayırarak neler yapabildiğiniz ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin, hobi olarak resim yapmayı seven biri ortaya çıkardığı tablolar ile kafasını dağıtarak stresten kurtulabilir. Bunun yanı sıra yapılan iş vucudu değil de daha ziyade zihni yoran bir iş ise, yoğun iş gününden sonra yüzme, koşu ya da yürüyüş gibi spor aktiviteleri yapılarak da atlatılabilir.

4 . Dinlendirici Aktiviteler

                  Özellikle koşuşturmalı bedeni de oldukça yoran bir iş ile uğraşılıyorsa, zihnin yanında bedenin de dinlenmesi sağlanmalıdır. Örneğin, işten geldikten sonra yapılan bir banyo vucudun rahatlamasını sağlayacaktır. Bunun yanında sessiz bir ortamda uzanılarak da vucuttaki yorgunluğun atılması sağlanabilir.

Benzer Yazilar

Erkeklere Bakım Önerileri

Editor

I Phone İçin Saçmalanan Kılıflar

Ahmet DOĞDU

Matrix 4 Müjde! Efsane Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Ahmet DOĞDU

türk filmleri 2012

Ahmet DOĞDU

Dünyanın En Pahalı Yılbaşı Ağacı

Ahmet DOĞDU

Matrix Reloaded

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz