Image default
Genel

Yurtdışında Yaşamak Sanıldığı Kadar Güzel Bir Durum Mu?

Birçoğumuz Türkiye’den uzaklaşmak ve yurtdışındaki bir hayatın ve yurtdışında çalışma ortamı hayalini kuruyoruz. Böyle düşünenlerin sayısı  gittikçe artmaktadır. Bu nedenle eğer böyle bir düşünceniz varsa düşünmekten daha fazlasına ihtiyacınız var demektir.

Neden Yurtdışında Yaşamak İsteriz?

Birçoğumuz yurtdışına çıktığımız zaman büyülü kapıların bize açılacağını düşünerek, kendi ülkesi artık ona yeterli gelmediğini düşünerek ülke değiştirmeye karar veririz. Fakat o büyülü dünyaların kapıları kolayca açılmaz. Yurtdışına çıkmak cesaret ister. Çünkü doğup büyüdüğünüz, bütün yakınlarınızın, tanıdıklarınızın olduğu bir yerden bambaşka bir yere gitmek herkesin yapabileceği bir şey değildir.   Çoğumuz jenerasyonumuzdan da kaynaklı olarak değişikliği seviyoruz ve monoton bir hayatı hiç sevmiyoruz. Yurtdışı serüvenimiz de tam olarak burada başlıyor.

Yurtdışında Çalışma Hayatı

Yurtdışına gitme durumu herkes için kolay olmayabilir. Çünkü başka bir ülkede çalışmayı planlıyorsanız, önünüze bürokratik engeller çıkabilmektedir. Yani yurtdışında çalışmayı planlıyorsanız bunları göze almanız gerekmektedir. Çünkü yurtdışında yaşamak ya da çalışmak her zaman göründüğü kadar toz pembe olmayabiliyor.

Türkiye’de Yaşamak Mı, Yurtdışında Yaşamak Mı?

Her iki tarafında kendine göre eksisi ve artısı bulunmaktadır. Şöyle ki yurtdışındayken özleyeceğiniz ilk şey yakınlarınızken, bunların dışında en çok nefis yemekleri özlersiniz. Bunların yanında yurtdışına gittiğiniz andan itibaren yeni yeni insanlarla tanışıp kaynaşmaksa sanırım yurtdışına çıkmanın bizlere sunduğu en güzel yollardan biridir.

Yurtdışında Yaşamak

Yani yurtdışında yaşamak demek birçok şeyden vazgeçmek birçok şeyi arkamızda bırakmak demektir. Aslında bunlar bizler için zor olan durumlardır. Fakat yurtdışında yaşamaya karar verirseniz, yaşayacağınız birçok farklı deneyimle karşılaşır ve bambaşka birine dönüşürsünüz. Bunların yanında birçok yeni insan tanımak ve belli bir sosyal çevre edinmek ufkunuzu genişleten başka bir nedendir. Tüm bunların yanında da birçok farklı kültürü de öğrenip kendinize yatırım yapmış olmanız da yanınıza kar kalır.

Benzer Yazilar

Köpekler Hakkında Bilinmeyenler

Editor

Erkeklerin Kadınlarda En Çok Beğendiği Özellikler

Kadınları En Çok Etkileyen 5 Davranış

Ahmet DOĞDU

Yasak İlişki:Evli Erkeklere Aşık Olan Kadınlar

Ahmet DOĞDU

Erkeklerde Cinsel İsteksizliğin Nedenleri

Ahmet DOĞDU

Erkek Sakal Çeşitleri ve İsimleri

Editor