Image default
Sportaküs

Yüzmenin Erkek Fizyolojisine Etkileri

Erkek denildiğinde akla ilk gelen özellik hiç kuşkusuz, fizik ve güç olarak bilinmektedir. Bir erkek de kendinde olmasını istediği özellikleri sıralamış olsa büyük ihtimal ile ilk üç özelliğinde mutlaka fiziğinin güzel olmasını bulunduracaktır. Fizik ise bazen doğuştan bir hava ile insanda güzel durabilse de bazı takviyeler ve bakımlar olmadan tam anlamı ile güzelleşememektedir. Bahsedilen takviye ve bakımların başında ise spor gelmektedir. Son zamanlarda erkeklerin kendilerine olan bakım istekleri göz önüne alındığında, spor yapımı ve kişisel bakımın çok fazla erkek tarafından kullanılmaya başlandığını görebilmekteyiz.
Spor yapmak birçok erkeğin istediği bir durum olsa da bazen ortam oluşmamakta ve yapılacak olan spor branşına karar verilememektedir. Örnek vermek gerekirse, bir erkeğin tam olarak istediği özelliklere sahip olması için gerekli olan spor branşı yüzmeden başkası olamaz. Tamamı ile erkek fizyolojisinin üstün bir pozisyona gelmesi için ortaya çıkmışçasına bir durum sergileyen yüzme, faydaları saymakla bitmeyen bir spor olarak da bilinmektedir.
Yüzme, pozisyonu bakımından küçük yaşlarda da başlanabilen bir spor olarak da bilinmektedir. Küçük yaşta yüzme eğitimine başlayan bir erkek bunu düzenli bir şekilde sürdürdüğünde gençlik yıllarında tüm erkeklerin sahip olmak isteyeceği bir fizik ile hayatına devam edebilmektedir. Bir erkek için fiziğin ne kadar önemli olduğunu göz önüne aldığımızda da yüzme sporunun işte bu kadar önemli olduğu ortaya çıkacaktır. Her ne kadar küçük yaşta başlanamasa da her yaşta yüzme sporu ile ilgilenmenin fizyolojiye olumlu etkileri olacaktır. Tüm kasların çalıştığı yüzme faaliyeti yapılırken, boy uzaması, kol ve bacak kaslarının belirginleşmesi, karın kaslarının ortaya çıkması ve yağların erimesi gibi birçok olumlu gelişme ortaya çıkabilmektedir. Anlaşılacağı üzere her erkeğin yapması gereken sporlar arasında yüzme en ön saflardaki yerini korumaktadır.

Benzer Yazilar

Vücut Geliştirmeye Başlayacaklar İçin 5 Önemli Tavsiye

Editor

Halı Sahada Kazanmanın Püf Noktaları

Ahmet DOĞDU

6 Adımda Sağlık İçin Spor

Editor

Mastürbasyon ile Vücut Geliştirme İlişkisi

Editor

Yağ Yakımınızı Kolaylıkla Hızlandırabilir Ve Güçlü Kaslara Kolayca Sahip Olabilirsiniz

Editor

Dünya Kupalarına Damga Vuran Olaylar

Editor

Yorum Yaz