Image default
Genel

Zeki Kadın mı Güzel Kadın mı

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki her şeyin fazlası zarar. Güzel olmayan kadın yoktur, denir ki bu doğrudur. Kendine bakmayan kadın vardır. Kıyafetini önemsemeyen, cildine bakmayan, saçlarıyla ilgilenmeyen, aynayı çok fazla kullanmayan kadın vardır. Bu saydıklarımızın üzerine düşen kişilerde güzel çirkin kavramı olmayacaktır. Üstelik eskilerin bir cümlesi vardır güzellik karın doyurmuyor diye, doğrudur. Ama bu kişilerin hayatları içinde göreceli bir kavramdır. Çünkü bazı insalar dış görünüşe önem verir ve onlara zeki kadın mı güzel kadın mı dediğinde güzel kadın derler yargılayamayız bu bir histir. 

zeki-kadin.jpg

Bunun aksine zeki kadın olması gerektiğini savunan bireylerde vardır. Çünkü zeki kadın güçlü bir kadındır. Erkeğinin tamamlayıcı unsurudur adeta. Zeki kadının özellikleri arasında zeki kadınlar yalnız olmaktan korkmazlar ve tek başlarına birçok işin üstesinden gelebilirler. Ne istediklerini bilirler ve ona sahip olmak için mücadele ederler. Her gün sevgilileriyle görüşmek istemezler; çünkü zamanı geldiğinde kendilerini geriye çekeceklerinden bu orantıyı iyi kurmaları gerekir.

erkekler-zeki-mi-guzel-mi-ister.jpg

Zeki kadın dış görünüşün öenmli olduğunu savunurken şunu da dile getirir her şey görece değildir. Dış görünüşün yanıltıcı olduğunuz savunup akıllı, çalışkan ve dürüst kısaca bir karakter sahibi olmanının dış görünüşe oranla ağır bastığını ifade ederler. Zeki kadın herkese güvenilmeyeceğini bilir. Çünkü mantığını kullanıp hareket eden kadın tüm tehlikelere karşı ataktadır.

zeki-guzel-kadin.jpg

Zeki kadın mı güzel kadın mı sorusu kişilerin hayata bakış açısına göre değişiklik gösterdiğini kabul etmek gerekir. Bazıları gösterişi severken güzel kadından vazgeçemez ama bazıları da güzellikten sok ilişkiyi ve yuvayı ayakta tutan güçlü ve zekadını tercih eder. Sanırım ne çok şekilci olmak gerek ne çok mükemmelliyetçi. Aşırı düşüncelerden uzaklaşıp mutlu olmanın yolunu bulmak gerek.

Benzer Yazilar

Arabasına Aşık Erkekler

Ahmet DOĞDU

Türk Erkeklerle Evlenmek İsteyen Yabancılar En Fazla Hangi Ülkeden?

Ahmet DOĞDU

Romantik mi Maço mu?

Erkek ve Sakal

Çizgi Roman Seven Erkekler

Ahmet DOĞDU

Kadınların Hayran Olduğu 5 Ünlü İsim

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz