Image default
Genel

ZENGİN OLUNCA ALINACAKLAR LİSTESİ

Zengin olmak,çok para kazanmak herkesin hayallerini süsleyen,belkide onlarca maddelik alınacaklar listesinin ilk sırasında yer alan bir düştür. Peki ya daha sonra?Dilerseniz o listede yer alabilecek birkaç maddeye birlikte göz atalım.

1.ÖNCE SICAK BİR YUVA,EV SATIN ALMAK

İlk ve en önemli adım:Ev sahibi olmak.Elbette öyle çok da zengin olmadan da bir ev sahibi olabilirsiniz.Fakat bahsettiğimiz öyle sıradan evler değil.Belki de bizlerin saray diye adlandırdığı malikaneler,şatolar,kat kat plazalar onca para içinde gözünüzü o kadar da büyeleyemeyebilir. Yine de yeni hayallere yelken açmak için bir yerden başlamanız gerek.

2.HAVALI BİR ARABA SATIN ALMAK

Birçoğunun henüz çocukken aklına koyduğu,yine birçoğumuzun çalışma hayatına girmesiyle zihninde yer edinen bir arzudur araba sahibi olmak.Fakat araba sahibi olmak denilince öyle basit,sıradan bir model gelmesin akıllara.Bir anlamda cüzdanınızın doluluğunu yansıtmalı.Porsch,mercedes,lamborghini?Kim bilir belki de birkaç tane.

3.SİZİN İÇİN YENİ BİR ULAŞIM ARACI,YAT SATIN ALMAK

Kişinin zenginliğini ifade etmek için kullanılan o tabiri bilmeyeniniz yoktur;yatlar,katlar oo daha neleri var gibi cümleler kurmuşsunuzdur sizlerde.Zengin olmanın ilk adımlarından biri de ulaşıma onların gözünden bakmak.Yatlar her ne kadar deniz ulaşımına hizmet edebilse de sıklıkla bu amaçla kullanıldıkları söylenemez.Piyasa fiyatlarına şöyle bir bakınca insanın eskitesi gelmiyor zaten.Bu nedendir mi bilinmez ne kadar paranız olsada mevsimlik kaçıyor bu araçlar.

4.YENİ BİR BAŞIK AÇISI EDİNİN,HELİKOPTER SATIN ALMAK

Şimdi size zenginin dünyaya bakışı bile farklı desek.Hep o havalı aksiyon filmlerinde gördüğümüz helikopterlere özenmişizdir hepimiz.Eğer ilk adımı tamamladıysanız,artık zenginseniz tüm şartlar tamam.Pilotunuza ödemeniz gereken miktarı saymazsak her şeyiyle sizin olan bir helikoptere sahip olabilirsiniz.

5.BİRAZ DAHA YAŞAM ALANI,ADA SATIN ALMAK

Çok para,çok toprak.Gerçi gök cisimleri satın alanların yanında pek de lafı edilemez fakat biz vizyonumuzu belli standartlarda korursak,nisbeten güzel manzaralı bir ada düşleyebiliriz.Düşlemek yetmezde,sahip olmak isterseniz küçük bir serveti gözden çıkarmanız gerekebilir.

Benzer Yazilar

Kadınlar Hakkın Daha Önce Duymadıklarınız

Ahmet DOĞDU

İlk Birliktelikte Kadına Nasıl Yaklaşılmalı?

Ahmet DOĞDU

İYİ BİR YÖNETİCİNİN MUTLAKA BİLMESİ GEREKEN 7 MADDE

Editor

Erkeklere Sorduk: Sinema mı Tiyatro mu ?

Ahmet DOĞDU

Erkeklerin Kadınlarda Beğendiği İç Çamaşırları

Ahmet DOĞDU

Kadınların Seksten Sonra Düşündükleri

Ahmet DOĞDU

Yorum Yaz